http://zoldujsag.hu/aktiv-szen-az-elfeledett-csodaszer/
Aztán íme, egy bizonyos Laci leírása a szénről, szénkészítésről, természetgyógyászat gyószerek nélkül fb- csoportban, kelt 2013 11 29. , ill. a szabadonébredők oldalon: http://szabadonebredok.hu/?p=1551
Az alábbi hasznos leírásból – hála és köszönet érte Lacinak! - megtudhatod, hogyan tudsz eCCerűen, olcsón otthon teljes belső nagytakarítást, méregtelenítést végezni, ami minden, a szervezetben levő felesleges anyagot IS eltávolít; anyagcserebomlás terméket, nehézfémeket, hormon- és antibiotikum maradványokat. Ezért használható mérgezésnél AZONNAL.
FONTOS! Vedd figyelembe, hogy csak teljesen egészséges állapotban lehet és ajánlott ezt elvégezni! Aki pl. gyógyszert szed, annak TILOS, mert a gyógyszer hatóanyagát is eltávolítja!
Faszén készítése. A dolog nagyon egyszerű, megértésre törekedj, ne receptre. Száraz desztillációról van szó, ami azt jelenti, hogy a vizet és minden egyéb mozdíthatót el kell távolítani a fából, hogy csak a szén szerkezet maradjon. Tehát víz már csak ezért sem kell bele külön, mert azt is ki akarjuk venni Mivel a fa a vízzel és mindenféle anyagokkal igen bonyolult, szerves szerkezetet alkotott, ha ezeket kiveszed, marad a szén váz. Mivel bonyolult volt a szerkezete, a megmaradó szén váz zegzugosan üreges marad, mert amik eltávoztak a hő hatására, üres helyeket hagytak maguk mögött, egy mikroszkopikus szivacsot, aminek rendkívül nagy a felülete, és ezáltal a felvevőképessége. Ezek az üregek magukba szippantanak minden mozdíthatót, amivel kapcsolatba tudnak kerülni közvetve vagy közvetlenül.
Puhafa kell, mert a puhafák szén szerkezete kisebb tömegű a minden egyéb anyag mennyiségéhez képest, mint a keményfáknál, tehát több kis üreg marad. Ezért ilyen felületi elnyeletés céljára a puhafák jobbak,/ égetésre (parázs) a kemények/. A fenyő a gyantája miatt nem szerencsés, fölösleges komplikációkat okoznak az égéstermékei. Tehát nyár, nyír, fűz, szeder, bodza, stb., stb., ami van.
Hevítésről van szó, nem főzésről. A legjobb, egy az erre rendszeresített lábos fedéllel. (Megfelel egy üres festékes doboz is, persze előzőleg ki kell tisztítani, szüksége esetén előre kiégetni, hogy ne maradjon benne vegyi szennyeződés.) Amikor a fedelét ráteszed, ütsz rajta szöggel egy vagy két lyukat. Ez a precíz méretezés. Meg kell tömni az edényt hasítékkal, illetve darabokkal, amennyire csak lehet. Ez nem technológiai, pusztán hatékonysági kérdés, hogy ha már végigcsinálod a procedúrát, legyen értelme. Ha tűz fölött hevíted, mint a halászlét, az történetesen éppen megfelelő. Edény és fedő is jó, a lényeg az, hogy a levegő ne jusson be, mert akkor meggyullad az egész, és nem az a cél. A fedő is egyenirányítja a gázok és gőzök útját (csak kifelé).
Először a víztartalom távozik, gőz formájában, aztán a fagáz. (A fagáz éghető, akár benzinmotort is képes hajtani, de ne törd a fejed a palackba sűrítésén, mert nyomásra robban). Amikor még jó a tűz, vagy jó parázs van alatta, és mégsem jön ki több gáz, akkor készen van. Ez a procedúra sima tábortűz esetén 3, de akár 5 óra is lehet.
A széndarabokat mozsárban (vagy ahogy kreativitásod diktálja) megtöröd, majd kávédarálóval porrá őrlöd. Egy púpozott evőkanálnyi az 8-10 gramm. Méregtelenítéshez akár napi 30-50 grammot is számolhatsz, kúraszerűen. (Vagy ötletszerűen. Én utóbbi híve vagyok. Megártani biztosan nem fog.) A fekete lisztet összekevered a fehérrel, és mehet a palacsintasütés, vagy kenyér, sütemény, sütemény töltelék, stb. Közvetlenül is megehet – ha tudod :-))))))
Ha visszaszámolsz, hogy már néhány palacsinta is érdemleges mennyiséget hordozzon, elég rendesen érdemes a palacsintatésztába tenni. Én nem szoktam vacakolni, nálam a palacsinta kivilágosodik, ahol egy kicsit megbarnul a sütésnél Szóval sütés előtt még koromfekete a kis aranyos...
Laci elmondása alapján egy rendes adag palacsinta tésztához, ami kb. 2 liter, Ő beletesz majdnem egy közepes befőttes üvegnyi faszenet.
Arra figyelj, hogy az értékes étel beltartalmát is simán kikapja megkötődésük előtt, ezért az étkezéseket ennek figyelembevételével különítsd el. Szerintem – logikai alapon – mondjuk, este megeszed, hadd dolgozzon egész éjjel, egyébként pedig minden más a menü. Mérgezés ellen persze azonnal, és ami belefér. Érdemes – de nem kötelező! - már a méregtelenítés előtti napo(ko)n is könnyű ételeket fogyasztani, vagy beiktatni egy rövid böjtöt.
Azért érdemes befőttes üvegben tárolni, mert a környezetéből is igyekszik magába rántani mindent (szagtalanító), ebben a légmentes zárás megakadályozza. Így lényegében korlátlan ideig tárolható.